Bemutatkozás

20 éve a gyermekvédelem területen szerzett tapasztalattal: vidéki és a "nyócker dzsumbujában", gyermekjóléti központban, gyámhivatalban, vas megyei rendőrkapitányság ifjúságvédelmi osztályán,Országos Gyermekvédelmi Szakszolgálat (ismertebb nevén: Tegyesz) tettem szert tapasztalatokra.

Szereplek az Igazságügyi Minisztérium országos közvetítői szaknévsorában, ezáltal bármelyik gyámügyi osztály és/vagy bíróság által kirendelhető közvetítő vagyok (Ig.szám: 002335/1K000518.).

Gyermekvédelmi tanácsadás: gyámhivatali eljárásoknál, védelembe vételi eljárásoknál, gyermeknevelési, ellennevelési problémák esetén.

Szántó Eszter vagyok. Szombathelyen születtem. Két gyermekes anyaként 2000 óta élek Budapesten.

Személyiségemből adódóan, mindig is közel álltak hozzám az emberek… hamar megnyíltak előttem, ha arról volt szó. A velük való foglalkozás már gyermekkoromban eldöntött cél volt.

A családvédelem szakágat választva 1999-ben végeztem el az általános szociális munkás szakot a Pécsi Tudomány Egyetemen. Diplomamunkámat az ifjúkori devianciák s azok megelőzése témában írtam. Családjogi – és pszichológiai ismereteimet jelenleg is használom gyermekvédelmi munkám során.

Tanulmányaim során gyakorlatot szerezhettem a Vas megyei Rendőrkapitányság ifjúságvédelmi osztályán, korai fejlesztőkben. Munkatapasztalatokra először vidéken egy Gyermekjóléti és Családsegítő Szolgálatban tettem szert. Ebben az időben szereztem meg a Kapcsolat 2000 Alapítványnál családi- és kapcsolatügyeleti mediátori végzettségemet is. Ig.szám: 002335/1K000518.

Konfliktuskezelést végeztem kamaszok és szüleik között, válófélben lévő vagy az után lévő szülőknél, szomszédok perpatvarainál, de együtt élő családtagok mindennapi súrlódásaiban is. Nem volt ritka, hogy szülők és gyermekeik iskolája/pedagógusa között kellett közvetítenem.

A gyermekét tigrisként védő, néha elfogult szülők és a néha túlzott szakmai öntudattal rendelkező pedagógusok érdeke hiába ugyanaz, hogy a gyermek szeressen iskolába járni s jól teljesítsen, néha „elbeszélnek” egymás mellett.

2010-ben jómagam is elváltam, így személyesen is megtapasztalhattam az azzal járó lelki folyamatokat – így elmondhatom, hogy valóban át tudom érezni az átmeneti nehéz időszakban lévők helyzetét. A sikeres váláson túl, igyekszem mind a tapasztalataimat, mind a tanult ismereteimet a hozzám forduló emberek javára fordítani.

A gyermekvédelem területén maradva mediátori képességeimet kamatoztathattam Budapest több kerületében. Budapest egyik leghátrányosabb,- ha nem a leghátrányosabb- területén, a „nyóckerben” élnek a szociálisan legrászorultabb családok. Az ilyen családokban az alapvető szükségletek kielégítésért folyó küzdelem mellett kevesebb idő jut az önképzésre s egymásra – rokonokra, gyermekekre. Ebben a kerületben nemcsak a Gyermekjóléti Központ családgondozójaként, de Gyámhivatali ügyintézőként is belefolyhattam a családok életébe s azok problémáinak megoldásába.

20 éves tapasztalattal rendelkezem családsegítő és gyermekjóléti esetmenedzserként.

A Fővárosi Gyermekvédelmi Központban több éven át gyámhivatalok által is előírt kötelező, támogatott közvetítői eljárások levezetése volt a feladatom. Közvetítést vállalok -az eset teljes körű ismeretében s mérlegelése után (speciális módszer alkalmazásával) – családon belüli verbális/fizikai bántalmazás esetén is.

A mediáció bántalmazás esetén sokszor kontraindikált lehet, de ennek ellenére (speciális ismeretek, technikák és a gyakorlati tapasztalatok birtokában) jelentős előrelépés lehet a mediáció alkalmazása ezekben az esetekben is.  Ezt erősíti a luxemburgi székhelyű Institut Européen pour le Développement des Relations Sociales ( IEDRS) mediációs intézet is.

Külföldi érintettség esetén angol nyelvű mediáció levezetését is vállalom!

Hazánkban 2003 óta van lehetőség a jogviták nem bírósági úton való törvényes rendezésére, melynek alapját a 2002. évi LV törvény tette lehetővé.

Gyermekvédelmi tanácsadás:

gyámhivatali eljárásokban érintett, gyermeknevelési – és ellennevelési problémák, családon belüli konfliktusok, válás előkészítése esetén.